Rozlúčka so zosnulým sa môže uskutočniť formou kremácie alebo uložením pozostatkov do zeme. Drvivá väčšina ľudí sa stretla s oboma spôsobmi naloženia s mŕtvym. V tomto prípade je však nesmierne dôležitá voľba rodiny či povereného človeka, ktorý rozhoduje o pohrebe. Otázkou však zostáva, či pozná detaily, ktoré sprevádzajú kremáciu.

Britský lekár Karan Rajan si uvedomil, že obrovské množstvo ľudí verí, že ľudské telo sa počas spaľovania premení na popol. Mnohým priateľom sa snažil vysvetliť, že to tak nie je, no už ho unavovalo zaoberať sa touto témou neustále dookola. Z tohto dôvodu sa rozhodol zverejniť video na TikToku, kde verejne prehovoril o detailoch kremácie.

Premena ľudských pozostatkov na prach je totiž iná. ,,Spaľovanie ľudského tela ho nezmení na popol, ako keď spaľujete drevo. V skutočnosti zostanú suché úlomky kostí. Tieto úlomky sa vložia do zariadenia nazývaného kremulátor a rozdrví ich na prach. Je to v podstate vysokorýchlostný mixér, ktorý spracováva kosti tak, aby vyzerali ako popol,“ povedal vo videu.

Mnohí zostali po vyjadreniach doktora poriadne v šoku a niektorí dokonca zmenili rozhodnutie, pričom chcú byť pochovaní do zeme. ,,A toto je dôvod, prečo sa nechám pochovať, priatelia! Nikto ma nebude dávať do mixéra, nie som smoothie,“ napísal jeden z komentujúcich ľudí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TikTok  |  Foto: depositphotos.com, YT/Metta Loving Kindness  |  Video: Streamable.com