Lekár Sabaka VYPENIL: Dvoch poslancov NR SR poženie pred súd!

Dátum:

Známy a uznávaný lekár Peter Sabaka sa rozhodol pre nečakaný krok. Po tom, čo sa o ňom objavili informácie na profile poslanca NR SR, označil ich za klamlivé. Neostal však len pri tom a dvoch politikov chce pohnať pred súd a požadovať aj odškodné.

Lekár Peter Sabaka z infektologickej kliniky na Kramároch sa podľa informácií portálu Aktuality rozhodol podniknúť nečakaný krok. Od známych poslancov Milana Mazureka a Milana Uhríka požaduje odškodné spolu vo výške 48-tisíc eur. Za všetkým má byť šírenie nepravdivých informácií. Z rovnakého dôvodu podal nedávno na Mazureka aj Kotlebu trestné oznámenie minister Naď.

Sabaka pritom požaduje 28-tisíc eur od Uhríka, kým od Mazureka 20-tisíc. Uhrík mal po jeho prijatí ceny J.M. Hurbana napísať na svojom profile, že lekár prijal 28-tisíc eur ako „tichú odmenu“ za schválenie protiepidemických opatrení. „Už mám toho dosť. Beriem to ako službu spoločnosti. Nemôže si niekto získavať politickú podporu tým, že o niekom rozširuje nepravdy. To nie je čistá hra,“ uviedol Sabaka. Od Mazureka požaduje odškodné za zverejnené video, v ktorom poslanec tvrdí, že lekár spolu s ďalšími segregujú neočkovaných ľudí.

Poslanci Uhrík a Mazurek už ohlásili, že odmietajú vyplatiť odškodné. Sabaka je tak pripravený poslať politikov pred súd. „Keby som nebol ochotný sa s nimi súdiť, nedával by som predžalobnú výzvu, mám advokátsku kanceláriu a ideme do toho. Dlhodobo čelím osočovaniu, že som skorumpovaný a zaplatený, títo páni tento názor o mne dlhodobo podporujú. Toto bola posledná kvapka. Mne o tie peniaze vôbec nejde, ani ich nechcem. V prvom rade ide o to, že si nesmieme nechať o sebe takto klamať,“ dodáva na záver.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: YT/SME

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Matovič chce regulovať politické diskusie: Ostrý odkaz od Dibákovej!

Igor Matovič plánuje zasiahnuť do fungovania politických diskusií, pričom...

Slovenská športová hviezda sa vydala: Bola z nej PREKRÁSNA nevesta!

Úspešná hviezda domácej športovej scény prežila uplynulý víkend jeden...

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...