Pandémia koronavírusu spôsobila po celom svete absolútny kolaps, z ktorého vzišli milióny nakazených, pričom niektorí z nich museli byť napokon hospitalizovaní. Pacienti bojujúci o život vložili všetku nádej do lekárov a zdravotných sestier. O to viac je šokujúce konanie jedného z doktorov.

Na verejnosť sa pred pár dňami dostala desivá informácia o konaní lekára Carla Mosca, ktorý pracoval na COVID-19 oddelení v talianskom meste Montichiari. Na doktora bola totiž v týchto dňoch podaná sťažnosť, ktorá zahŕňala aj komunikáciu dvoch zdravotných sestier.

Jedna z nich sa prostredníctvom aplikácie WhatsApp rozhodla dať kolegyni dôležitú otázku. ,,Spýtal sa ťa, aby si pacientom podala lieky bez následnej intubácie?“ pýtala sa. ,,Nebudem zabíjať pacientov len kvôli tomu, že on chce uvoľniť lôžka,“ odpovedala jej ďalšia zdravotná sestra.

Ukázalo sa, že k vraždám malo dochádzať počas prvej vlny pandémie koronavírusu, keď talianske zdravotníctvo úplne kolabovalo. Pacientom mal lekár podávať smrteľné dávky liekov. Potvrdené sú momentálne dve obete Angel Palettim (†80) a Natal Bassim (†61). Tri prípady náhlych úmrtí pacientov sú predmetom vyšetrovania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dailymail.co.uk  |  Foto: Twitter