Drvivá väčšina pacientov neobľubuje návštevu u lekára. Vo väčšine prípadov dôvodom nie je iba samotné vyšetrenie, no aj dlhé čakanie. Niet sa čo diviť, že najnovší oznam na dverách jednej z ambulancií poriadne rozvíril hladinu v spoločnosti. Pohľady ľudí na celú záležitosť sa totiž rôznia.

Na facebookovej stránke ,,Nekŕmte nás odpadom“ sa objavila fotografia oznamu, ktorý je momentálne umiestnený na dverách endokrinologickej ambulancie v Trnave. „Čas, na ktorý ste objednaní, je časom, od kedy sa na vyšetrenie začína čakať. Neznamená čas realizácie vyšetrenia. Ďakujeme za pochopenie,“ uvádza sa na ozname.

Upozornenie od lekárky získal veľkú pozornosť a okamžite rozdelil Slovákov. Mnohí pacienti sa zhodli, že sa objednávajú k lekárovi na vyšetrenie, a nie na čakanie v čakárni. ,,Taký lekár, čo si nevie zmanažovať chod svojej ambulancie je úbohý…pekná vizitka nášho zdravotníctva, niektorí si stále neuvedomujú, že sú závislí od nás-pacientov. Nebyť nás, nemajú príjem. Úbohé,“ nahnevane napísala komentár dáma menom Jana.

Sú však aj pacienti, ktorí si konanie doktorky zastávajú a považujú ho za rozumné. ,,Aj doktorka a sestrička musia mať určitý poriadok bez neustáleho útoku ľudí. Musíme myslieť na to, že sa môže objaviť aj pacient, ktorý hneď potrebuje pomoc. Nikoho z nás nezabije pár minút navyše,“ myslí si Lenka.

K celej záležitosti sa napokon vyjadrila aj samotná endokrinologička. ,,Pacientov objednávame bez poplatku a ten nápis je tam vlastne preto, lebo veľakrát sme sa dostali do krízovej situácie, keď nám pacienti trieskali na dvere a búchali po hodinkách, že oni sú objednaní…niekto potrebuje viac času, niekto menej a niečo sa vyskytne aj akútne,“ vysvetlila pre Dnes24.sk.

Spomínaná lekárka taktiež upozornila, že mnohí objednaní pacienti neprídu a ani nezrušia termín. Celý problém mala naštartovať pandémia koronavírusu, keď sa Slováci neobjavili zo strachu alebo sa nachádzali v karanténe. ,,A je naozaj pravda, že keď sa neodhlási termín, tak potom nech sa ľudia nečudujú, že tá neúcta k iným robí tie dlhé čakacie doby,“ dodala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Nekŕmte nás odpadom  |  Foto: FB/Nekŕmte nás odpadom, Pexels