Happy boy in black hat and tie at the table with pile of money, isolated on white

Len štrnásťročný študent britskej základnej školy získal svojím skvelým nápadom dva milióny. Kým sa jeho kamaráti zabávali, on vymyslel, ako zarobiť pekný balík peňazí. 

Chlapca inšpiroval jeho otec. Harvey si asi pred dvoma rokmi uvedomil, že auto jeho otca nemá nijaké označenie, ktoré by ho upozornilo na to, kedy má zaplatiť daň za auto. Čo bol problém všetkých vodičov, keďže jazda bez zaplatenia tejto dane znamenala pokutu. Harvey preto vymyslel nálepku, ktorá vodičov upozorní na to, že je čas zaplatiť daň za auto. V Británií sa táto nálepka stala hitom a za jeden deň si ju objednalo okolo štyristo ľudí, pričom jedna nálepka stojí štyri libry.

To však nie je všetko. Harvey si dvakrát rozmyslel, čo s peniazmi, ktoré získal na predaji nálepky a rozhodol sa, že časť z týchto peňazí investuje do kúpi pozemku o rozlohe dvanásťtisíc metrov štvorcových. Pozemok, za ktorý dal Harvey štyridsaťtisíc libier, neostal bez povšimnutia. Jedna z úspešných firiem mala záujem o výstavbu domov práve na pozemku Harveya Millingtona a ponúkla zaň chlapcovi rovné dva milióny. Štrnásťročného chlapca však jeho skromnosť neopúšťa a aj napriek všetkému túži byť raz policajtom.

ZDROJ: Nový čas  |  FOTO: depositphotos.com