24-ročná žena z anglického mesta Hull nezažíva mladosť ako jej rovesníčky. Napriek tomu, že má život ešte len pred sebou, musela si nechať umelo vyvolať ukončenie menštruácie, a teda menopauzu. Chanelle mala na tento zákrok bolestivý dôvod.

24-ročná Chanelle Urquhart pochádza z anglického mesta Hull. Na rozdiel od svojich rovesníčok už ale nemáva menštruáciu, keďže musela pred časom podstúpiť umelé vyvolanie menopauzy. Mladá žena mala pritom na tento závažný krok bolestivý dôvod, ktorý ju pravidelne dohnal k lekárom.

Chanelle trápili roky veľké bolesti spôsobené ochorením „endometrióza“, pri ktorom tkanivá podobné maternici prerastajú cez vnútorné orgány ako vaječníky či vajcovody. „Bolesť v mojom bruchu bola konštantná. Bolo to akoby malý človek vo mne škrabal nožom. S endometriózou prišli aj depresie a úzkosť a ja som sa bála, čo bude ďalej,“ spomína podľa denníka Metro na hrozné obdobie, počas ktorého musela úživať hrsť liekov proti bolesti.

Pri behaní po lekároch si mladá žena vypočula množstvo odmietnutí a začínala si myslieť, že je hypochonder. Po diagnóze endometriózy ju ale konečne začali brať vážne. Nateraz je jej stav po vyvolaní menopauzy stabilizovaný, hoci bolesti sa nezbavila. „Menopauza nezastavila moju dennú bolesť, preto užívam Tramadol, ale zastavila hroznú menštruáciu a rast endometriózy. Ak bude bolesť pokračovať, musím podstúpiť v budúcnosti hysteroktómiu, hoci ani to nie je liečba, keďže endometrióza môže vyrásť na akomkoľvek orgáne,“ dodáva Chanelle.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: metro.co.uk │ Foto: Facebook/Chanelle Urquhart