Iba šesťdňové bábätko – Mariana Sifrit bolo prijaté do nemocnice, kde mu diagnostikovali meningitídu HSV-1. Spôsobil ju herpes. Po statočnom boji dievčatko zomrelo v utorok 18. júla. Rodičia varujú ostatných rodičov, aby nedovolili svoje novonarodené bábätká bozkať a držať v náručí hocikomu. 

Otestovať sa nechali i rodičia Shane a Nicole Sifritovci, no vírus sa u nich nepotvrdil. Dievčatko ho muselo získať od niekoho, kto ho pobozkal. Nakoľko malinkej Mariane začali zlyhávať orgány, bolo nutné pripojiť ju na prístroje. Prevezená bola preto do Blank Childre´s Hospital.

Mamička Mariany pravidelne informovala na sociálnej sieti o zdravotnom stave jej dieťatka, no posledné správy boli veľmi negatívne. “Moje srdce je zlomené. Môjmu dieťaťu sa pohoršilo. Nemá žiadnu aktivitu v mozgu, zlyhávajú jej pľúca, obličky aj pečeň. Z jej šancí ubúda..,” napísala mamička dievčatka.

Počas utorka 18. júla však prišla veľmi zlá správa. Mamička Nicole informovala o smrti malinkej Mariany. “Naša princezná Mariana Reese Sifrit získala anjelské krídla o 8:41 ráno v otcovom náručí. Jej mama bola hneď vedľa nej. Teraz už netrpí a je s Pánom. Ďakujem vám všetkým, ktorí ste sledovali jej osud a podporili nás. V jej 18 dňoch života ovplyvnila celý svet a dúfame, že jej príbeh zachráni životy mnohých norovodencov,” zneli posledné riadky Nicole.

Zdroj/Foto: Facebook Nicole Sifrit