Minister zdravotníctva pred pár týždňami otvorene priznal, že uvažuje nad povinným očkovaním. Odozva bola okamžitá, pričom mnohí politici i občania tvrdo skritizovali povinnosť absolvovať vakcináciu proti ochoreniu COVID-19.

Vladimír Lengvarský bol odhodlaný zaoberať sa témou povinného očkovania, keďže bol nespokojný s tempom vakcinácie. ,,Pokiaľ chceme, aby základné atribúty štátu fungovali- zdravotníctvo, školstvo, tak sa musíme nad touto otázkou zamýšľať,“ povedal pred pár týždňami novinárom.

Na poslednej tlačovej konferencií sa však zdalo, že na svojom pláne už tak intenzívne nepracuje, i keď priznal diskusiu na túto tému v budúcnosti. ,,Zatiaľ, ale nevidím veľký význam v tom, aby sme nútili ľudí do niečoho, čo sami nechcú,“ vyhlásil šéf rezortu zdravotníctva. Ak by predsa došlo k zavedeniu povinného očkovania, týkalo by sa predovšetkým ľudí pracujúcich v rizikovej infraštruktúre.

K povinnej vakcinácií sa nedávno vyjadrila aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, ktorá z právneho hľadiska nevidí problém. ,,Z ústavnoprávneho hľadiska vidím priestor na to, aby sa zaviedlo povinné očkovanie. Nakoniec, už sa zaviedlo aj v iných krajinách, máme ho aj u nás voči niektorým ochoreniam,“ povedala po rokovaní vlády. Podľa jej slov by však bolo potrebné prehodnotiť primeranosť sankcií, ak sa občan aj napriek nariadeniu odmietne zaočkovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Topky.sk  |  Foto: YT/HNtelevízia, POSTOJ TV