Lengvarský na rovinu: Čo nás čaká na sviatky?

Dátum:

Vladimír Lengvarský je hlavou boja proti pandémii koronavírusu a jeho rozhodnutia vplývajú na životy všetkých Slovákov. Neutíchajúce ochorenie Covid mení profesijné i osobné životy na nepoznanie a mnohých ľudí už poslušnosť prestala baviť. 

Minister zdravotníctva hľadí na prichádzajúci vrchol tretej vlny optimisticky a verí, že čísla nepresiahnu predchádzajúcu, druhú vlnu pandémie koronavírusu. K vtedajším štyrom tisíckam hospitalizovaných by sa prichádzajúci stav priblížiť nemal. Nemocnice sú však pripravené na reprofilizáciu v troch fázach v závislosti od ich momentálnej vyťaženosti.

Zdravotníci by si mali finančne prilepšiť aj v tretej vlne pandémie. Minister financií sa po dohode s premiérom a ministrom financií zaviazal, že prípatky vo výške 7 eur dostanú zamestnanci na Covid oddeleniach v čase, kedy počet hospitalizácií presiahne tisícku.

Vladimír Lengvarský bude o zavedení núdzového stavu premýšľať iba v prípade, že by sa v priebehu dvoch týždňov zdvojnásobil počet hospitalizácií v nemocniciach. Podľa predikcií by vrchol tretej vlny mal prísť už o dva až tri týždne, avšak sploštenie krivky bude trvať jeden až dva mesiace.

Čo by mali ľudia podľa ministra zdravotníctva očakávať na sviatky? „Budeme tú situáciu pozorne sledovať a potom v predstihu povieme konkrétne odporúčania,“ povedal pre cas.sk Lengvarský. Nevylúčil však možnosť, že cestovanie medzi okresmi bude na sviatky neodporúčané, s lockdownom však minister nepočíta.

Pred štvrtou vlnou pandémie koronavírusu taktiež ešte stále nie sú dvere zatvorené: „Za sebou to budeme mať, keď sa zaočkuje 90 % obyvateľstva. Takže pri očkovanosti, ktorá možno bude na konci roka dúfajme 55 – 60 %, je potrebné očakávať minimálne lokálny výskyt nejakých menších epidémií,“ dodal Lengvarský.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cas.sk | Foto: health.gov.sk, pixabay.com

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...