Na Slovensku momentálne fungujú režimy OP a OTP, no už o pár dní bude súčasťou protipadnemických opatrení nový režim spojený s vysokorizikovými podujatiami. Minister zdravotníctva sa týmto spôsobom rozhodol nájsť kompromis v oblasti kultúry, ktorá už niekoľko mesiacov akoby ani neexistovala.

Minister zdravotníctva oznámil, že od 19. januára bude platiť nový režim OP+, ktorý je vytvorený kvôli vysokorizikovým podujatiam. Ide predovšetkým o svadby, oslavy, kultúrne predstavenia či športové podujatia, ktoré sú považované za najrizikovejšie pri infikovaní koronavírusom.

Režim OP+ by sa mal vzťahovať aj na prevádzku hotelov. Vladimír Lengvarský vysvetlil, že spomínaných podujatí sa môže zúčastniť osoba s tromi dávkami očkovania proti ochoreniu COVID-19, dvakrát zaočkovaná osoba aj s testom a človek, ktorý pandemické ochorenie prekonal. U detí bude postačovať test, ktorý si spravia v škole.

Člen strany OĽaNO zároveň rozhodol o zrušení farieb v súčasnom COVID automate. ,,Pri dnešom rýchlom vývoji by sme zo zelenej do čiernej farby okresov prešprintovali za dva týždne,“ povedal v markizáckej relácií Na Telo Plus. Zmena sa dotkne aj karantény, ktorá momentálne trvá 10 dní. ,,Ak by hrozili vysoké výpadky zamestnancov, budeme dĺžku karantény prehodnocovať. Tá sa však bude odvíjať od očkovacieho statusu,“ vysvetlil, pričom sa skloňuje 3-dňová karanténa pre trojnásobne zaočkovaných ľudí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: FB/Na Telo s Michalom Kovačičom