Po tom, ako Leonardo DiCaprio získal Zlatý Glóbus ako najlepší herec v dráme, sa dočkal aj ďalšieho ocenenia. 14. februára sa uskutočnilo odovzdávanie cien BAFTA (Britská akadémia filmového a televízneho umenia). Po troch neúspešných nomináciách z predchádzajúcich rokov sa Leo dočkal svojho ďalšieho ocenenia za rolu v dráme od  Alejandra Gonzáleza Iñárritu, Revenant: Zmrtvýchvstanie.

[sociallocker] “Človek, bez ktorého by som tu dnes nemohol byť je moja matka a dnes sú jej narodeniny. Nevyrastal som ako privilegovaný. Vyrastal som vo veľmi drsnom susedstve a táto osoba ma vozila tri hodiny každý deň, aby mi ukázala lepší život.”

“Som absolútne pokorený a poctený touto cenou dnes večer. Bol som ovplyvňovaný britskými hercami celý čas. Spomínam si na to, ako som sledoval Toma Courtenaya v Osamelosti cezpoľného bežca, Stav milosti od Garyho Oldmana, až k neskorému Peter O’Toolemu.”

Leonardo DiCaprio BAFTAs

“Chcem sa poďakovať jednému konkrétnemu hercovi, Tomovi Hardymu. Chcem sa ti poďakovať za tvoju divokú lojalitu, bez teba by som to nedokázal. Chcem sa poďakovať Chivo, kompletnému štábu, celému obsadeniu, ktoré stálo bok po boku celý proces.”

“A samozrejme, sa chcem poďakovať Alejandrovi – tento film by nebolo možné uskutočniť bez tvojich záväzkov pravosti každý deň a ďakujem ti za skutočné priateľstvo v tomto projekte.”

Ďalšími nominovanými v kategórii najlepšieho herca boli Bryan Cranston (Trumbo), Matt Damon (Marťan), Michael Fassbender (Steve Jobs) a Eddie Redmayne (Danské dievča).

Zdroj: cosmopolitan.com | Foto: cosmopolitan.com, acollectivemind.com [/sociallocker]