Pandémia koronavírusu milióny ľudí rozdelila kvôli očkovaniu, keďže mali rôzne pohľady na vakcináciu proti ochoreniu COVID-19. Je iróniou, že všetky spory sa stali minulosťou a spoločnosť sa opäť spojila s cieľom pomôcť okupovanej Ukrajine. Do verejných zbierok sa zapojilo aj množstvo celosvetových celebrít.

Je to iba pár dní, čo herecký pár Mila Kunis a Ashton Kutcher oznámil, že Ukrajine darovali tri milióny dolárov na pomoc nevinným ľuďom, ktorí v priebehu pár sekúnd prišli o svoje domovy. ,,Milujem všetko, čo táto krajina urobila pre mňa a moju rodinu. Avšak nikdy som nebola pyšnejšia, že som Ukrajinka ako dnes,“ vyjadrila sa vo videu slávna herečka, ktorá sa narodila v Černoviciach na Ukrajine.

Pomocnú ruku podá aj dvojica Blake Lively a Ryan Reynolds, ktorí prisľúbili finančný dar do výšky dvoch miliónov dolárov. Najnovšie sa však do zbierky na pomoc Ukrajine zapojil aj slávny herec Leonardo DiCaprio. Málokto vie, že jeho stará mama sa narodila v Odese, no neskôr s rodičmi emigrovala do Nemecka. V roku 2008 zomrela vo veku 93 rokov, pričom si s vnukom boli veľmi blízki.

Aj to je zrejme jedným z dôvodov, prečo sa rozhodol prispieť neuveriteľnou sumou 10 miliónov dolárov, ktoré majú byť určené pre ozbrojené sily Ukrajiny. Je prekvapujúce, že peniaze pomôžu práve posilneniu ukrajinskej armády, keďže 47-ročný umelec je známym pacifistom. Verejne odmieta vojnu a násilie z dôvodu jej nemorálnosti, no aj on si uvedomuje, že Vladimira Putina je nutné zastaviť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: Independent.co.uk  |  Foto: Twitter, IG/leonardodicaprio