V piatok (7. augusta) došlo k obrovskému leteckému nešťastiu, pričom v osudný deň sa na palube nachádzalo takmer 200 ľudí. Let prebehol v poriadku, no problém nastal pri pristávaní, ktoré malo výrazne ovplyvniť zlé počasie.

Lietadlo Boeing 737-800 z Dubaja pristávalo na letisku v indickom štáte Kérala, pričom pristávacia dráha je dlhá 2 850 metrov a okolo nej sa nachádzajú rokliny hlboké 34 metrov. Lietadlo však pri pristávaní zišlo z dráhy, spadlo do údolia a zlomilo sa na dve časti. Veľkú úlohu mal pri nehode zohrať silný dážď.

Na palube sa nachádzalo 174 dospelých ľudí, 10 detí, štyria členovia posádky a dvaja piloti. Miestne úrady momentálne hlásia 18 mŕtvych a viac ako 120 zranených, z toho 15 z nich je v kritikom stave. O život prišli aj obaja piloti.

Na tragické nešťastie zareagoval i indický premiér Naréndra Módí. ,,Moje myšlienky sú s tými, ktorí prišli o svojich blízkych. Nech sa zranení čo najskôr uzdravia. Úrady sú na mieste a poskytujú všetku pomoc postihnutým,“ napísal na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: edition.cnn.com  |  Foto: Twitter