Leto ešte nepovedalo svoje posledné slovo. Napriek ochladeniu počas prebiehajúceho týždňa sa na Slovensko vrátia tropické teploty. Víkend začne poriadne horúco, pričom horúčavy neustúpia ani počas nasledujúcich dní.

Aj keď sa v priebehu aktuálneho týždňa mierne ochladilo, leto ešte zďaleka nepovedalo svoje posledné slovo. Už cez víkend sa na Slovensko opäť vrátia tropické teploty, ktoré sa vyšplhajú nad 30 stupňov. Ručička teplomera však nepoľaví ani v priebehu nasledujúceho týždňa.

V sobotu sa môžu Slováci tešiť až na 33 stupňové horúčavy, ktoré si užijú najmä na juhozápade a juhovýchode krajiny. Rovnako horúco bude aj v nedeľu, kedy bude v rovnakých oblastiach teplomer ukazovať až do 34 stupňov. Výrazné ochladenie však nepríde ani počas týždňa.

V južnejších častiach Slovenska by mali v pondelok najvyššie denné teploty vyskočiť až na 32 – 33 stupňov, rovnaká predpoveď bude platiť aj pre západ a východ Slovenska. Teploty okolo 32 stupňov hlási Slovenský hydrometeorologický ústav aj na utorok, stredu, štvrtok a piatok s miernou oblačnosťou a občasným zapršaním. Leto tak bude hovoriť svoje dovidenia naozaj vo veľkom štýle a dovolenkári si užijú horúce dni.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: shmu.sk │ Foto: shmu.sk, Facebook/www.iMeteo.sk