Skvelá herečka Libuše Šafránková naposledy vydýchla po operácií v nemocnici a do hereckého neba odišla v stredu ráno. Posledné zábery, ktoré vznikli tesne pred jej nástupom do zdravotníckeho zariadenia, kam ju odprevadila rodina, trhajú srdce.

Libuše Šafránková patrila medzi populárne herečky všetkých generácií a mnohí ju milovali nielen kvôli rozprávkovej úlohe Popolušky, ale aj pre skvelé stvárnenie postáv v ikonických filmoch či komédiách. Éterický vzhľad a obrovský talent nechala zažiariť v snímke Vrchní, prchni, Babička či Obecní škola. V stredu ráno však, bohužiaľ, krátko po operácii zomrela.

K odchodu umelkyne do hereckého neba sa už vyjadril aj jej filmový princ Pavel Trávniček, no aj mnohí ďalší kolegovia a osobnosti šoubiznisu, ktorí sú zo smrti Libuše zdrvení. Herečka bola pritom krátko po oslave 68. narodenín hospitalizovaná vo Všeobecnej fakultnej nemocnici v Prahe, kde podstúpila o deň neskôr operáciu. Práve pri príchode do nemocnice spolu s rodinou vznikli pre český Blesk posledné zábery herečky, ktoré trhajú srdce, foto >>> TU <<<.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: YT/Národní filmový archiv