Róbert Fico má 59 rokov, v politike sa angažuje viac ako tri desaťročia a kľudne by v nej mohol byť ďalšie jedno či dve desaťročia, stačí sa pozrieť na to, že v USA sú kandidátmi na prezidenta ľudia okolo osemdesiatky. Avšak jeho koniec môže byť veľmi blízko.

Rodák z Topoľčian pred mesiacom takmer zomrel po atentáte na jeho osobu, napokon prežil a postupne sa zotavuje. Avšak kedy bude skutočne zdravotne v poriadku, je to takých rozsiahliych zraneniach a neľahkých operáciach nejasné. Sám vraj ale plánuje aspoň určité prinavrátenie sa v relatívne krátkom čase.

Avšak údajne je možné, že Róbert Fico v politike čoskoro úplne skončí. Aspoň to tvrdí predseda opozičnej parlamentnej strany SaS Branislav Gröhling.

„Robert Fico je zrejme na odchode, inak by vláda tak veľmi rýchlo netlačila na prijatie doživotnej renty a ochranky preňho. Lex atentát je v tomto prípade totiž priamo ušitý priamo preňho, keďže jediný spĺňa nárok na doživotný plat. Navyše, nijako to nerieši bezpečnostnú situáciu premiérov ani do budúcna,“ povedal, a jeho slová takto zdieľala aj stránka Topky.sk

Každopádne, na to, či je niečo také naozaj v hre alebo to nebodaj v dohĺadnej dobe ohlási sám Róbert Fico, si budeme musieť počkať. Ak by sa tak stalo, znamenať by to mohlo veľké zmeny v slovenskej politike, keďže je otázne, či by dokázal SMER-SD nájsť takého rečníka a lídra, akým je súčasný premiér.

Zuzana Čaputová odovzdala mandát: Pellegrinimu želá … !

Zdroj: Topky.sk | Foto: IG/Robert.fico