Politická strana OĽaNO začiatkom decembra minulého roka zverejnila kandidátku, s ktorou sa bude snažiť preraziť v parlamentných voľbách 2020. Objavilo sa niekoľko prekvapujúcich mien, pričom najväčším šokom bola neznáma žena z východu, ktorá sa stala na listine ihneď jednotkou. Prišlo však k nečakanému zvratu!

Pred pár mesiacmi sa čoraz viac špekulovalo, že sa Zlatica Kušnírová, matka zavraždenej Martiny Kušnírovej, stane členkou politickej strany OĽaNO. Zdalo sa, že pôjde o pravdivú informáciu, keď predseda strany Igor Matovič uviedol, že kandidátku povedie jednoduchá žena z východu. Prišlo však prekvapenie a jednotkou sa napokon stala pedagogička Mária Šofranko.

Práve ona mala byť tvárou kampane do parlamentných volieb, ktoré sa uskutočnia 29. februára 2020. Sympatická blondínka sa však neobjavuje na politických diskusiách, a dokonca nebola ani vo Francúzsku, kde sa uskutočnil protest pred vilou exministra Jána Počiatka. Dôvodom sú vážne zdravotné problémy, v dôsledku čoho sa zrejme stiahne aj z celej kampane.

Šofranko totiž pred pár mesiacmi absolvovala náročnú operáciu chrbtice, pričom sa u nej objavili komplikácie. ,,Bohužiaľ, zdravíčko nevydržalo a Mária skončila vo Vojenskej nemocnici v Ružomberku. Viem vám povedať, kto bude mať nasledujúce dni meniny, ale nikto z nás nevie, ako bude na tom so zdravím,“ uviedol predseda hnutia pre topky.sk. V predvolebných debatách sa tak zrejme opäť objaví Igor Matovič.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk  |  Foto: Facebook/Mária Šofranko