Daniel Lipšic pred mesiacom prekvapil verejnosť a najmä rodičov zavraždeného Tomáša († 16), keď sa rozhodol obhajovať obvinenú 16-ročnú Juditu. Zúfalí pozostalí mu napokon napísali ostrý list a teraz Lipšic končí ako Juditin obhajca. Zverejnil aj pravý dôvod šokujúceho kroku.

Advokát Daniel Lipšic, ktorého by mnohí radi videli na poste generálneho prokurátora, urobil pred približne mesiacom nečakané rozhodnutie. V prípade brutálnej vraždy Tomáša zo Žiliny, ktorého ktosi pobodal 51-krát nožom, ohlásil zastupovanie obvinenej 16-ročnej Judity. Mladé dievča síce tvrdí, že za vraždou stojí falošný elektrikár, no prítomnosť tretej osoby počas incidentu zatiaľ preukázaná nebola. Zúfalí rodičia tínedžera začiatkom júna napísali otvorený list, v ktorom neskrývajú sklamanie a pohoršenie.

Lipšic sa však opäť odhodlal k šokujúcemu kroku a po pár týždňoch ako Juditin obhajca končí. Ako ale sám tvrdí, v tomto prípade nešlo o rozhodnutie kvôli verejnému tlaku, ale o vlastný záver, ku ktorému dospel. “So situáciou v tomto prípade som bol oboznámený vopred a počas zastupovania som sa stretol s najlepšími odborníkmi v oblasti práva i psychológie. Keďže sme však neboli s klientkou v stratégii obhajoby rovnakého názoru, bolo lepšie plnú moc vypovedať,” prezrádza pre Nový Čas.

Vyjadril tiež pochopenie pre pocity Tomášových rodičov, no ako dodáva, každý má právo na spravodlivý proces a obhajobu. “Som otec a syn, a preto bolesť Tomášových rodičov chápem. Zároveň som právnik a za kľúčové poslanie nášho povolania považujem nastoľovanie spravodlivosti. V tomto prípade hľadáme spravodlivosť pre Tomáša a jeho rodičov. Jeho vrah má byť nájdený a spravodlivo potrestaný. O vine a treste má rozhodnúť súd. Pri hľadaní spravodlivosti však nesmieme byť nespravodliví. Každý obvinený alebo obžalovaný v našej krajine má nárok na spravodlivú obhajobu. Pri výkone trestnej obhajoby sa vždy snažím postupovať čestne a korektne.” Kto sa právnicky ujme obvinenej Judity ako ďalší, je nateraz otázne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: Televízia Markíza, YouTube/SME