Lipšic prehovoril aj o Matovičovi: TOTO povedal na adresu premiéra!

Dátum:

Daniel Lipšic sa stal po voľbe novým šéfom Úradu špeciálnej prokuratúry, kde vystriedal aktuálne obvineného Dušana Kováčika. Advokát a bývalý politik prezradil, čo plánuje vo svojej funkcií zmeniť a vyjadril sa aj na adresu premiéra Igora Matoviča.

Daniel Lipšic je pod paľbou kritiky kvôli svojej politickej minulosti a svoj názor na jeho zvolenie do funkcie vyjadril aj Peter Pellegrini či Robert Fico. V najnovšom rozhovore však uviedol, že neplánuje spájať prácu s politickými kontaktmi: „Idem tam, aby som ju viedol, aby prokurátori boli nezávislejší, mali voľné ruky, mohli ísť do trestných stíhaní voči komukoľvek, pokiaľ budú existovať také dôkazy, ktoré budú postačovať na vznesenie obvinenia,“ sľubuje pre Nový Čas.

Aj v prípade aktuálnych dozorovaných káuz vylučuje politické motívy a situáciu pripisuje existencií silných dôkazov. „Myslím si, že u absolútnej väčšiny obvinených sa v priebehu trestného stíhania ich dôkazná situácia voči nim zosilňuje. To znamená, že pribúda usvedčujúcich dôkazov. To hovorím vo všeobecnosti pri väčšine z obvinených v týchto závažných kauzách,“ vysvetľuje.

Redaktor sa ho opýtal aj na čulé kontakty s Matovičom, Naďom či Pčolinským, ktoré by mohli narúšať nestrannosť vo funkcií, no Lipšic uviedol, že po jeho odchode z ministerstva sa ľudia z jeho okolia uplatnili na vysokých pozíciách vlastným pričinením a dnes sú tam, kde sú, svojou zásluhou. Plánuje však obmedziť stretávanie sa s politikmi len na nevyhnutné minimum, a to v rámci svojej pracovnej náplne. V prípade Igora Matoviča a vyjadrenia, že Sulík môže za tisícky mŕtvych, ktoré skúma generálny prokurátor, má Lipšic jasno. „Myslím si, že prokuratúra a vôbec orgány činné v trestnom konaní sú povinné konať z úradnej povinnosti. Ak vznikne nejaké podozrenie voči komukoľvek, tak je potrebné ho preveriť,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: YT/Aktuality.sk, SME

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Harabina po výsluchu pustili: Jeho reakcia na zadržanie vás dostane!

Včera (16.mája) celé Slovensko šokovala správa o zadržaní bývalého sudcu...

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...