Po búrlivých udalostiach posledných týždňov sa o ďalšiu kauzu postaral špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. Ten v markizáckej relácií Na telo prehovoril o záhadnom aute, ktoré ho malo sledovať. Bezpečnostný analytik a bývalý vyšetrovateľ však posielajú jasný odkaz.

Po otvorenej vojne medzi Úradom inšpekčnej služby a Národnou kriminálnou agentúrou došlo k ďalšej prekvapivej udalosti. Okrem toho vyplávali na povrch zarážajúce skutočnosti ohľadne prípadu obvinených vyšetrovateľov NAKA. V nedeľnej politickej relácii televízie Markíza Na telo teraz prehovoril aj špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.

Lipšic, ktorý sa rovnako vyjadril k prípadu 4 obvinených vyšetrovateľov, na rovinu prezradil, že jeho služobné auto mal ktosi počas cesty z Pezinka do Národnej rady v Bratislave sledovať. “My sme napríklad mali sprievod z Pezinka vozidla s neexistujúcim evidenčným číslom vozidla,“ potvrdil a vyjadril presvedčenie, že mnohé udalosti súvisiace s vyšetrovaním káuz organizuje SIS. Tá sa okamžite voči tvrdeniam ohradila: “Slovenská informačná služba vyjadruje poľutovanie nad vytváraním a zverejňovaním hypotéz o údajnom sledovaní osoby špeciálneho prokurátora Slovenskej republiky Daniela Lipšica Slovenskou informačnou službou, a to bez akéhokoľvek predchádzajúceho overenia relevantných skutočností,” zverejnil DenníkN.

K tejto kauze sa vyjadril aj známy exvyšetrovateľ Jozef Šátek, ktorý sa pýta, prečo špeciálny prokurátor neoznámil hrozbu na polícií, ktorá by mohla neznáme vozidlo okamžite zastaviť a preveriť osadenstvo. Kritický hlas zaznel aj z úst bezpečnostného analytika a investigatívneho blogera Radovana Bránika: “Jediný spôsob, akým mohol zistiť, že sa vozidlo z registra zvláštnej evidencie pohybuje v jeho blízkosti je taký, že si jeho neexistenciu vo verejne dostupných databázach overil. Nuž a potom je už najmenší problém zistiť, kto sa to okolo neho a jeho bezpečákov motal… Ak by išlo o skutočnú hrozbu, použilo by sa auto či autá, ktoré sú nerozoznateľné od civilných a kvalitne zalegendované, takže vo verejne dostupných registroch vyzerajú úplne nevinne,” vyjadril svoje presvedčenie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: Televízia Markíza/Na telo, FB/Radovan Bránik, Jozef Šátek