Boj s koronavírusom sa podľa slov premiéra Slovenska, no aj zahraničných najvyšších predstaviteľov ešte neskončil. Slovákov však čakajú najkrajšie sviatky roka, no práve tie môžu byť poznamenané lockdownom, ktorý je jednou z možností.

Slováci sa tešia po náročnom období na najkrajšie sviatky roka a na stretnutia s rodinou. Situáciu však komplikuje tak, ako vo všetkých oblastiach, aktuálne prebiehajúca svetová pandémia koronavírusu, ktorou sa aktuálne nakazil aj Sajfa či Adela s Viktorom. Marek Krajčí najnovšie uviedol, že Vianoce môžu prebiehať v režime lockdown.

Dodal však, že je to len jedna z možností, pričom tou ďalšou je plošné testovanie, ktoré však vďaka dobrovoľnosti zrejme nebude naplno využité. Práve čas sviatkov by mohol byť na lockdown vhodným, keďže by došlo k menším ekonomickým škodám.

Vláda zároveň mimoriadne zasadla, aby mohla zmeniť pravidlá vyhlásenia núdzového stavu v súvislosti s ohrozením zdravia a pandémie. V predkladacej správe chce zaviesť možnosť opakovaného núdzového stavu, no vždy najviac na 40 dní. Predĺženie stavu by pritom bolo schválené parlamentom najneskôr do 20 dní odo dňa účinnosti. Rovnako Ústavný súd by sa mohol k vyhláseniu núdzového stavu vyjadriť okamžite bez čakania na podnet.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<


Zdroj: aktuality.skFoto: Facebook/OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, Unsplash