Knižná séria o mladom čarodejníckom učňovi, ktorá sa dočkala aj filmového spracovania, sa stala okamžite hitom po celom svete. Britskej autorke J.K. Rowlingovej tak Harry Potter priniesol milióny libier a fanúšikom fantastický zážitok zo sveta plného kúziel.

Televízia Markíza si v posledných týždňoch pripomína čarodejnícku ságu o Harrym Potterovi. Jednou z ústredných postav je aj temný čarodejník známy pod menom Lord Voldemort. Postavu najobávanejšieho zloducha stvárňoval anglický herec Ralph Fiennes (56), ktorý sa tejto role zhostil bravúrne.

Vďaka šikovným rukám maskérov bol herec pod maskou na nepoznanie a oprávnene vzbudzoval strach. Ralph je však v reálnom živote veľmi sympatický muž, ktorý rozdáva úsmev všade, kam sa pohne. Za sebou má niekoľko úspešných romatických filmov, pričom si zahral aj po boku herečky a speváčka Jennifer Lopez. Dokonca aj význámný režisér Steven Spielberg prehlásil, že je príliš dobrý herec na to, aby sa stal hviezdou. Ralph sa okrem obľúbenej ságy objavil aj vo filmoch ako Schindlerov zoznam, Anglický pacient, Vojvodkyňa či Grandhotel Budapest.

Zdroj | Foto: Facebook