Vláda a odborníci sa snažia u občanov presadiť očkovanie rôznorodými metódami a kampaňami. Najnovšie sprísnenie režimu na hraniciach, potvrdené 30. júna, znevýhodňuje všetkých, ktorí sa vakcinácie nezúčastnili. Minister financií však má pre ľudí v rukáve aj celkom novú motiváciu. 

Finančná lotéria alebo odmeňovanie za vakcináciu už vládou spomínané boli, k reálnym kontúram však zatiaľ nedošlo. Aj keď jedno slovenské mesto už očkovaciu lotériu spustilo, vláda zatiaľ s definitívnym ustanovením neprišla. Minister financií, ktorý si svoju pozíciu napriek odvolávaniu ponechal, však túto motiváciu považuje za kľúčovú.

Igor Matovič sa prikláňa k možnosti vyplácania ľudí formou lotérie. Z finančných zdrojov by tak mali byť uvoľňované maximálne 2 milióny týždenne a v losovaní budú zahrnutí všetci občania od 18 rokov, ktorí očkovanie absolvovali v čase od jeho spustenia až po prítomnosť.

Druhým nástrojom finančného vyplácania by bol Sprostredkovateľský bonus. Ak návrh v parlamente prejde, tak ktokoľvek, kto presvedčí niekoho iného na očkovanie, bude finančne ohodnotený sumou 30 €, 60 €, 90 €, v závislosti od veku príjemcu vakcíny. Najnižšiu sumu dostane sprostredkovateľ za presvedčenie osoby do 50 rokov, 60 € za presvedčenie človeka do 60 rokov a 90 € získa za človeka nad 60 rokov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Ministerstvo financií SR