Opozičný poslanec za stranu Smer – SD dlhodobo kritizuje vládne opatrenia, no aj samotné očkovanie proti koronavírusu. Jeho vyjadrenia vo väčšine prípadov vyvolajú búrlivé diskusie, ktoré detailne sleduje. Taktiež má pod drobnohľadom aj televízne diskusie a tlačové konferencie kolegov i oponentov.

Ľuboš Blaha pred pár dňami zverejnil video, v ktorom sa venoval desiatim tvrdeniam epidemiológov či vládnych predstaviteľov, pričom sa ich snažil vyvrátiť, a dokonca ich priamo označil za hoaxy. Kontroverzné video politika si pozrelo v priebehu jedného dňa viac ako 350-tisíc ľudí.

Sociálna sieť však video z neznámych dôvodov zmazala, čo člena strany Smer-SD rozhodne nepotešilo. Najnovšie sa uvedeným záznamom venovali v politickej relácií Na telo s Michalom Kovačičom. ,,Žiadam Markízu o ospravedlnenie za šírenie lží. Markíza dnes (5. decembra) opäť šírila hoaxy. Ja viem, dostávajú za to milióny, aby šírili propagandu o očkovaní. Ale nepomáha im to- čím viac klamú, tým menej im ľudia dôverujú. A áno, viac dôverujú Ľubošovi Blahovi. Mrzuté,“ napísal na sociálnej sieti.

41-ročný politik naďalej trvá na tom, že jeho vyjadrenia sa opierajú o vedecké štúdie a štatistiky. ,,Ja, samozrejme, pánovi Kovačičovi ďakujem za to, že robí reklamu môjmu videu o 10 vládnych hoaxoch o očkovaní. Ale šíri o mojich tvrdeniach vo videu zjavné klamstvo, že “bolo dokázané, že sú to nepravdy“. V skutočnosti som sa pri všetkých mojich kritických tvrdeniach o očkovaní opieral o vedecké štúdie a overiteľné štatistiky. Či už to boli výskumy britských vedcov alebo grafy Európskej komisie,“ upozornil.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Ľuboš Blaha  |  Foto: TV Markíza, FB/Ľuboš Blaha