Plán obnovy vlády Slovenskej republiky počíta s útratou miliónov eur práve na zdravotníctvo. Neuspokojiný stav nemocníc by mal byť v najbližších rokoch poupravený a pacienti by sa mali stretnúť aj s finančne motivovanejším personálom. Čo sa však stane v prípade, ak lekár vykoná zákrok na základe úplatku?

Úplatky pre pracovníkov v službách a najmä v zdravotníctve sú pomerne uznávaným prejavom spokojnosti pacienta. Lekár Ľuboš Ch. dnes čelí celkom bizardnej situácií, keď bol prokurátorom obžalovaný z priam neuveriteľných dôvodov: „Ako “úplatky” bral sladkosti, kávu, vonnú sviečku či fľaše alkoholu. Nuž, konečne majú veľkú rybu. Priatelia, teraz vážne – príde Vám to normálne?“ pýta sa profil Nekŕmte nás odpadom.

Reakcie ľudí na seba nenechali dlho čakať a pod príspevkom sa spustila horlivá diskusia. Hanobenie priateľského lekára by ste v nej však hľadali márne: „Hmmm, stará a fakt chudobná tetuška mi pred Vianocami dala 2 salonky, lebo bola vďačná, že som jej pomohla a bola milá.. Takže ma môžu stíhať.. Ach.. Chorá doba toto,“ napísala istá Silvia. „To je choré. To nie je úplatok, to je vďaka, veľakrát aj za záchranu života“, reaguje Eva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Nekŕmte nás odpadom | Foto: FB/Nekŕmte nás odpadom, pixabay.com