Milan Lučanský si koncom roka siahol na život v prešovskej cele a krátko na to v nemocnici poslednýkrát vydýchol. Jeho telo bolo za účasti stoviek prítomných pochované pred viac ako piatimi mesiacmi pod Tatrami. Došlo však k náhlej a nečakanej zmene.

Generál Lučanský mal pohreb 8. januára v obci Štrba, pričom smútočného obradu sa zúčastnili okrem rodiny a blízkych aj stovky priaznivcov a obdivovateľov či politikov. Bývalý policajný prezident však len pred pár dňami náhle zmenil miesto posledného odpočinku po tom, čo špeciálna komisia uzavrela prípad ako samovraždu.

Jeho rodina premiestnila telo na cintorín do Martina, kde aktuálne žije vdova Martina Lučanská spolu so synmi. Blízki tak môžu svojho zosnulého príbuzného teraz navštevovať častejšie. K situácií sa na sociálnej sieti vyjadrila aj samotná manželka generála, ktorá ozrejmila, čo sa stalo.

Ešte viac svetla ale vniesol do nečakaného premiestnenia tela Lučanského jeho blízky kamarát Michal Pavela. „Asi pred dvoma týždňami bolo telo Milana Lučanského mladšieho prevezené na spopolnenie. Takto to bolo od začiatku plánované. Rátalo sa, že bude ešte jedna pitva, a aby bolo telo k dispozícii, tak sa uložilo do hrobu... Teraz, keď už bolo jasné, že prípad je viac-menej z formálnej stránky ukončený, bolo možné ho spopolniť,“ vysvetlil pre Nový Čas.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: FB/Milan Lučanský