Lučanský bojuje o život: HROZIVÉ detaily pokusu o samovraždu!

Dátum:

Milan Lučanský sa pred niekoľkými hodinami pokúsil o samovraždu obesením. Jeho telo našla väzenská kontrola. Hrozivé detaily prípadu priblížila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková ako aj generálny riaditeľ väzenskej justičnej stráže Milan Ivan.

Pred niekoľkými hodinami prišli šokujúce správy o Milanovi Lučanskom. Niekdajší policajný prezident sa pokúsil o samovraždu obesením. Lučanský sa nachádza na oddelení ARO v kritickom stave, pričom jeho mozog na podnety nereaguje. K tragickej udalosti sa už tvrdo vyjadrila aj strana Smer či premiér Igor Matovič, ktorý tvrdí, že prospech z tohto činu by mala len mafia.

Robert Fico sa už pri prvom zvláštnom incidente Lučanského sťažoval, že ide o politickú objednávku a požadoval dôkladné prešetrenie prípadu. Pred chvíľou sa pred novinárov  postavila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, ktorá po osobnom vzhliadnutí kamerových záznamov a spisov uviedla, že môže predbežne vylúčiť cudzie zavinenie, pričom príslušníci ZVJS nezanedbali svoje pracovné povinnosti. Zároveň tieto slová potvrdil aj Generálny riaditeľ zboru Milan Ivan.

Kolíková zároveň priblížila hrozivé detaily pokusu o samovraždu. Podľa jej slov Lučanský nezanechal po sebe žiadny list na rozlúčku a vylúčilo sa cudzie zavinenie. Exprezident polície sa mal pokúsiť obesiť na mikine, ktorú priviazal o posteľ. Väzenská stráž túto skutočnosť zistila pri výdaji stravy, keď si jedlo cez okienko neprevzal ako obvykle. Ešte v obedňajších hodinách absolvoval prehliadku u lekára, konzultáciu so psychológom a posledná kontrola na cele prebehla o 16:30. O 16:39 mala byť zistená hrozivá udalosť. Obhajca ho naposledy navštívil 23. decembra, no s rodinou v kontakte nebol.

Ministerka chce zriadiť objektívnu a nezávislú komisiu na prešetrenie prípadu so slovami, že ona ani väzenský zbor nemajú čo skrývať. Počas uplynulého zvláštneho poranenia Lučanského Kolíková uviedla, že bol hospitalizovaný na psychiatrickom oddelení trenčianskej nemocnice, no jediným zdrojom informácií bol vtedy sám Lučanský, ktorý opakoval, že išlo o poranenie pri cvičení.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YouTube/HNtelevízia │ Foto: YouTube/SME

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Herečka obvinila ex z obťažovania syna: Teraz je v náručí tohto muža!

V druhej polovici apríla otriasol Slovenskom škandál, keď herečka...

A bude svadba! Víťazi Love Islandu sa zasnúbili, Laura ukázala prsteň!

Je tomu len zopár mesiacov, čo TV Markíza nasadila...

Dibáková sa neudržala v priamom prenose: Odkaz pre Igora Matoviča!

Igor Matovič pred pár dňami vyrukoval na koaličnej rade...

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...