Lučanský si uložil kompromitujúce správy od ministra: Reakcia Mikulca!

Dátum:

Pred pár dňami sa na verejnosť dostala informácia o archivovanom mobile zosnulého Milana Lučanského v zásuvke u vyšetrovateľa z NAKA. V telefóne sa nachádza aj uložená konverzácia s ministrom vnútra Romanom Mikulcom, ktorú policajný generál určite považoval za dôležitú. Pred zatknutím ju totiž mal poslať človeku, ktorému dôveruje, no jeho meno nie je známe.

Milan Lučanský bol ako bývalý policajný prezident v pravidelnom kontakte s ministrom vnútra, pričom spolu komunikovali prostredníctvom mobilnej aplikácie WhatsApp. Podľa uložených správ sa mal Roman Mikulec vyzvedať o priebehu vyšetrovania citlivých káuz, a dokonca mal požiadať aj o policajné spisy. Politik mal veľký záujem o informácie týkajúce sa exšéfa KUFS Ľudovíta Makóa a neraz požiadal rodáka z Popradu o policajnú dokumentáciu.

Jeden zo spisov, ktorý Mikulec požadoval od podriadeného, sa dostal do pamäte aj bývalému riaditeľovi bratislavskej NAKA Jánovi Štefaňákovi. Išlo totiž o jediný prípad, kedy musel predložiť dokument vedeniu rezortu. Podľa jeho slov dostal pokyn od nadriadeného Branislava Zuriana, aby pripravil spis na vyžiadanie Lučanského, od ktorého ho chce Mikulec. ,,Zurian zúril. Prikázal, aby sme spis poriadne zviazali, aby sa z neho nič nestratilo. Spis sme pripravili a odovzdali generálovi Lučanskému. Späť sme ho dostali o dva dni,“ otvorene povedal pre plusku.sk.

Podľa odborníka na trestné právo Jaroslava Ivora boli zo strany šéfa rezortu vnútra prekročené kompetencie, pričom nemal zisťovať vzťahy medzi svedkami. Rektorka Akadémie PZ Lucia Kurilovská taktiež upozornila, že v trestnom poriadku je presne vymedzené, kto môže nazerať do spisu a minister vnútra medzi nimi rozhodne nie je.

Člen strany OĽaNO sa rozhodol na avizované informácie zareagovať prostredníctvom tlačového odboru rezortu vnútra. Podľa oficiálneho stanoviska mal Mikulec iba poukazovať na nečinnosť Policajného zboru v rôznych kauzách a na nedostatočnú pozornosť zo strany orgánov činných v trestnom konaní. Práve z tohto dôvodu mal neustále kontaktovať Lučanského, a dokonca mal podať podnet aj na inšpekcii ministerstva vnútra. V prípade policajných spisov bola odpoveď jednoznačná. ,,…nikdy nežiadal konkrétne informácie zo spisov a nikdy nepožadoval od prezidenta PZ predkladanie spisov,“ zareagoval tlačový odbor MR SR.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: plus7dni.pluska.sk  |  Foto: YT/Denník N, Twitter, FB/Roman Mikulec-minister vnútra SR

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Z Let’s Dance do DENNEJ šou: Viktor Vincze získal ďalší lukratívny flek!

Televízia Markíza len prednedávnom ukončila prestížnu šou Let's Dance,...

Zomrel svedok z kauzy, v ktorej figurovala aj Plačková: OBESENÝ!

Koncom septembra uplynulého roka otriasla celou verejnosťou šokujúca kauza,...

Tragédia počas víkendu: Pri nehode zomrel bývalý futbalista († 48)!

Počas uplynulého víkendu došlo na západnom Slovensku k fatálnej...

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...