Manželky bývalých premiérov ako Svetlana Ficová či Pavlína Matovičová sa radšej držali v ústraní a pri svojich manželoch sa ukazovali na verejnosti iba sporadicky. Partnerka súčasného predsedu vlády však spravila výnimku a poskytla rozhovor, v ktorom poodhalila súkromie.

Lucia Hegerová otvorene priznala, že manželova pozícia premiéra im rapídne zmenila život. Jeho pracovné aktivity sú nabité a ich štyri spoločné deti vidí iba ráno pred odchodom do práce. Podľa jej slov musia pri dovolenkách používať minivan, keďže 6-člennú rodinu dopĺňa vodič a ochrankár. Taktiež ich byt v bratislavskej Dúbravke je neustále monitorovaný.

Manželka tretieho najvyššieho ústavného činiteľa otvorene priznala, že ich deti nie sú zaočkované. Tri z nich totiž nespĺňajú vekovú hranicu, kým s 13-ročnou dcérkou momentálne diskutujú o možnosti vakcinácie. 41-ročná štatutárka vo firme, ktorá vyváža vodku do Ameriky, však nečakane prezradila aj niekoľko svojich politických presvedčení.

Úprimne si myslí, že vďaka nekonfliktnosti a diplomacií jej manžela by vláda už nefungovala. Taktiež kritizuje útočný štýl akéhokoľvek politika, pričom v tejto súvislosti spomenula Igora Matoviča. Dokonca sa vyjadrila k polarizovanej téme sprísnenia potratov, ktorá sa nedávno rozoberala v parlamente.

Samotný premiér prekvapil občanov, keď prezradil, že by pokojne návrh Anny Záborskej podporil. Tento krok objasnil tvrdením, že ľudský život je nutné chrániť od počatia. Rovnakého názoru je aj matka jeho štyroch detí. ,,Ak by bol v parlamente predložený zákon o úplnom zákaze interrupcií, hlasovala by som za, ale v praxi by to v dnešnej spoločnosti spôsobilo ešte viac rozhádanosti a nenávisti,“ priznala v rozhovore pre denník SME.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: domov.sme.sk  |   Foto: FB/Eduard Heger