Mladá Lucia (33) sa do novej práce hotelovej recepčnej úprimne tešila. To však ešte netušila, že o pár týždňov zažije poriadny šok. Na výplatnej páske si totiž našla sumu, ktorá ju dorazila.

Lucia C. sa na novú prácu vo väčšom slovenskom meste ako hotelová recepčná tešila. Bavilo ju starať sa o pohodlie hotelových hostí a s radosťou zobrala aj nočné služby či víkendy. Facku však dostala už o pár týždňov, keď uvidela svoju výplatnú pásku.

Podľa informácii Nového Času mala zamestnankyňa za riadnu prácu dostať na páske len sto eur, foto >>> TU <<<: “Za drinu som dostala 100 €. Keď som videla tú sumu, najskôr som si myslela, že sa mzdárka pomýlila, lenže ona sa nepomýlila. Odrobila som viac hodín, ako je uvedené na výplatnej páske a nedostala som žiadne príplatky za noc, víkendy, ba ani stravné lístky,” dodáva rozhorčene s tým, že neodpracovala 40 hodín, ale riadnych 20 dní.

Luciinou výplatnou páskou sa už zaoberá Inšpektorát práce v Žiline, ktorý posúdi všetky doklady, vrátane pracovnej zmluvy či pracovného času. Vedúca recepčných v danom hoteli bude musieť rovnako overiť, či nedošlo zo strany zamestnávateľa k pochybeniu, no napokon dodala: “Je nám ľúto, že je so mzdou nespokojná, ale takéto nízke hodinové sadzby sú na celom Slovensku, za to my nemôžeme.” Lucia sa plánuje obrátiť aj na ministra práce, od ktorého žiada vysvetlenie, ako sa môže takáto výplatná páska zjaviť človeku v rukách.

Lucia dostala za prácu recepčnej na výplatu 100 eur

Zdroj: cas.sk │ Foto: Pexels, YouTube, Pixabay