Pre pár dňami sme vás informovali o smutnom prípade Lucie, ktorý sa odohral v nemocnici v Skalici. Budúca mamička sa tešila na svoje bábätko, no chybou lekárov o zdravé dieťatko prišla. Po búrlivej diskusií na sociálnej sieti sa nakoniec k tragédií vyjadril aj primár, ktorý bol pri pôrode.

Zronená Lucia sa rozhodla s ľuďmi na sociálnej sieti podeliť so svojím smutným príbehom, keď pri pôrode prišla o zdravé bábätko. O cisársky rez mala žiadať, keď cítila, že niečo nie je v poriadku, no jej prosba bola dlhé hodiny ignorovaná. Nakoniec doktori prišli k rovnakému záveru, no už bolo neskoro. Celé vyjadrenie zdrvenej matky si môžete pozrieť —TU—.

Pod príspevkom ženy, ktorá sa musí zmieriť so smrťou vlastného dieťaťa, nastala okamžitá reakcia Slovákov, ktorí nenechali na primárovi ani jednu nitku suchú. To ho zrejme podnietilo zareagovať. ,,Dňa 17.04.2019 som bol ako jeden z členov tímu privolaný k náhle vzniknutým komplikáciám pri pôrode pacientky. Bohužiaľ, s úmrtím novorodenca, čo mi je ľúto a hlboko sa ma dotýka. V danej situácii však necítim svoje profesijné ani osobné zlyhanie,“ na úvod napísal na sociálnej sieti Vladimír Kvaltín.

Podľa lekára, ktorý bol pri pôrode bola reakcia rodičky i jej rodiny od začiatku agresívna a priznal sa, že z jeho z úst skutočne padla veta: ,,Áno, môže sa to stať.“ Po zverejnení príspevku smutnej matky bez dieťaťa sa na Kvaltína a jeho rodinu mala spustiť štvavá a agresívna internetová kampaň. Z tohto dôvodu dospel k radikálnemu kroku. ,,Pre tieto skutočnosti som sa rozhodol nepokračovať v práci na gynekologicko-pôrodníckom oddelení,“ vyhlásil, dnes už bývalý primár zo Skalice.

Celé vyjadrenie primára

Zdroj: Facebook/Vladimír Kvaltín  |  Foto: Facebook/Vladimír Kvaltín, Pixabay