V dôsledku pandémie koronavírusu bol pred pár dňami na našom území vydaný núdzový stav. Zavreté školy i obchody, zákaz hromadných akcií vrátane bohoslužieb sa tak stali desivou realitou. Slováci sú však naďalej nezodpovední a vážnu situáciu berú na ľahkú váhu.

Na tiesňovú linku pred pár dňami zavolal občan, ktorý upozornil na bohoslužbu v obci Hronský Beňadik. Muži zákona zostali po príchode na miesto v absolútnom šoku. V kostole sa nachádzali desiatky veriacich. Kňaz bol však presvedčený, že nerobí nič zlé.

Duchovný policajtov upozornil, že bohoslužba je nevyhnutná. ,,…omša bola vykonaná v súlade s kanonickým právom, ktoré kňazovi toto prikazuje, pričom bolo polícií uvedené aj to, že nakoľko sa omša uskutočnila v kultúrnej pamiatke, túto neuzamkli, a teda verejnosť sa jej zúčastnila z vlastnej vôle,“ uviedli príslušníci policajného zboru na sociálnej sieti.

Muži zákona ľudí poučili a celý prípad je postúpený Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva v Žiari nad Hronom. ,,Kostoly síce nie sú zamknuté, ale v čase týchto mimoriadnych opatrení sa pomodliť môžete aj doma,“ upozornili Slovákov nahnevaní policajti. Pre danú obec by mohol byť inšpiráciou farár z Hanušoviec nad Topľou, ktorý omše vysiela naživo cez sociálnu sieť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Polícia SR-Banskobystrický kraj  |  Foto: Facebook/Polícia SR-Banskobystrický kraj, Polícia SR-Nitriansky kraj