Pri príležitosti pohrebu generála Milana Lučanského sa včera (8. januára) zhromaždili pred Prezídiom policajného zboru v Bratislave desiatky ľudí. Skupina Slovákov si chcela uctiť pamiatku zosnulého policajného exprezidenta.

Kým sa v Štrbe stovky ľudí lúčili s Milanom Lučanským, v rovnakom čase sa viac ako sto Slovákov stretlo pred vstupom do Prezídia policajného zboru. Mnohí z nich zapálili sviečku či kládli vence. Pietne stretnutie sa muži zákona pokúsili rozpustiť, no napokon sa im to nepodarilo.

Celá udalosť totiž prebehla v pokoji, pričom sa občania medzi sebou zhovárali a mnohí z nich neudržali slzy, aj keď generála osobne nepoznali. Jedna z účastníčok začala nahlas hovoriť modlitbu Otčenáš a následne sa k nej pridali ďalší z prítomných.

Našinci napokon zaspievali slovenskú hymnu, ktorú vzápätí vystriedal takmer 2-minútový potlesk vyjadrujúci vďaku policajnému exprezidentovi. Mnohé autá, ktoré prechádzali okolo davu trúbili, aby vyjadrili svoju spolupatričnosť.

 Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/Politika na Slovensku, Hlavné Štúdio  |  Foto: FB/Všetci za Milana #AllForMilan, Milan Lučanský  |  Video: Streamable.com