Slováci ostali doslova znechutení! Na sociálnej sieti Facebook sa objavila šokujúca skupina, ktorá upozorňovala na sprevádzkovanie novej psej reštaurácie v centre Bratislavy. Ak však predpokladáte, že išlo iba o miesto, kam môžete prísť so svojim štvornohým miláčikom, samozrejme, avšak toto pohostinstvo malo ceľkom iný cieľ. Jedenie psieho mäsa!

Slovensko je síce v mnohých ohľadoch benevolentnou krajinou, avšak v prípade, že ide o konzumáciu mäsa, klasikou je pre bežnú domácnosť príprava hydiny, diviny, bravčového či hovädzieho mäsa. Aj keď v Číne bežne pripravujú na tanier aj psov či mačky, ktoré sú u nás považované výhradne za spoločenské zvieratá, takmer sa zdalo, že tento trend prišiel aj k nám na Slovensko.

Na sociálnej sieti sa totiž objavila fanpage s názvom Dog Corner, ktorá mala lákať ľudí na otvorenie novej prevádzky v centre Bratislavy. Na jedálnom lístku sa tu mali objaviť rôzne pripravené psi, pričom administrátor sľuboval kvalitne spracované mäso i rýchle a bezbolestné usmrtenie zvieraťa jedným rezom. Šokujúca stránka okamžite pobúrila množstvo ľudí, ktorí sa neštítili poriadne ostrých komentárov, no našli sa aj takí, ktorí mienili psie mäso jednoznačne vyskúšať.

Ako sa však zdá, v tomto prípade išlo len o zlý žart, ktorý mal poukázať na bizarnosť konzumácie akýchkoľvek zvierat. Ak je niekto ochotný zjesť kura, zajaca, prasa, teľa či jeleňa, prečo mu robí problém zjesť aj psa? pýtajú sa niektorí zo zainteresovaných. Na celý hoax ohľadom reštaurácie napokon upozornila aj polícia Slovenskej republiky, pričom v celej záležitosti malo ísť len o šírenie poplašnej správy, respektíve provokáciu.

„Konkrétne v tomto prípade ide už o niekoľkú, podobnú provokáciu. Navyše, „reštaurácia“ si udáva adresu v priamom srdci Bratislavy na Kamennom námestí, čo je pre ilegálne podnikanie asi najmenej vhodné prostredie. Ďalej samotný obsah je prebratý z iných stránok,“ uviedla polícia.

Zdroj: Polícia, Facebook