Desiata séria reality šou Farma bola rozhodne iná ako ostatné. Zmena nenastala iba na moderátorskej pozícií, ale aj v zložení farmárov, do ktorých sa zamotali i slovenské celebrity. Diváci vo veľkom kritizovali novinky, ktoré televízia Markíza nazvala veľký reštart. Aj napriek vlne negatívnych komentárov sa celebritná Farma stala celkom úspešnou. To je však úplne jedno ľuďom, ktorí žijú v oblasti natáčania reality šou. Im totiž ostali iba oči pre plač.

Natáčanie markizáckej relácie sa uskutočnilo na Záhorí, v blízkosti obce Sekule. Mnohí fanúšikovia boli zvedaví na miesto, kde farmári strávili niekoľko týždňov svojho života. Po rybárskej osade však nezostalo ani stopy. Z pozemku zmizol domček farmára týždňa, kuchyňa i most na druhý breh jazera. Pre zvedavých divákov tak zostalo pár drevených trosiek a burina zo záhrady.

Pre ľudí, ktorí v tejto oblasti žijú alebo ju pravidelne navštevujú, čakalo omnoho väčšie sklamanie. Svoje nepríjemné pocity pri návšteve miesta potvrdila aj Martina, ktorá síce pochádza z Bratislavy, no dlhé roky navštevuje svoju chalupu neďaleko statku. Po príchode na miesto si totiž uvedomila, že kompetentní z televízie Markíza museli dať vyklčovať desiatky stromov.

Spoločne s ďalšími “domácimi“ tak zostala v poriadnom šoku. ,,Túto oblasť aj štrkovisko Mláky poznám ako svoju dlaň. Ten rozdiel som si všimla hneď. Kvôli dvom mesiacom natáčania tak “zomreli“ stromy, ktoré tu boli desiatky rokov. Dokonca sme zatiaľ nevideli žiadnu líšku či diviaka, čo je to úplne bežné,“ povedala nám nahnevaná Martina. Oslovili sme aj televíziu Markíza s otázkou, či bolo skutočné nutné vyklčovať také množstvo stromov, no doteraz neuviedla žiadne stanovisko.

Foto: Facebook/Farma, YouTube, markiza.sk