Prezidentka Zuzana Čaputová oslobodila z väzníc viacerých ľudí a udelila im milosť. Medzi týmito prípadmi bol aj proces kamionistu, ktorý za marihuanu na vinohrade dostal trest odňatia slobody v trvaní 10 rokov. Konope však nepatrilo jemu, ale synovi! 

Kamionista Šára (56) si po skúsenosti z väznice bude svoje vinohrady kontrolovať o čosi častejšie. Súd ho totiž poslal do štátneho zariadenia na trest odňatia slobody v dĺžke 10 rokov, kde zdieľal priestory s vrahmi, zlodejmi, podvodníkmi či obchodníkmi s drogami. Syn, ktorý u otca pestoval 8 sadeníc omamnej látky v hodnote sedem tisíc eur, prijal dohodu o vine a treste a bol mu udelený nepodmienečný trest v trvaní takmer 6 rokov a 8 mesiacov.

Prezidentka sa preto rozhodla zakročiť a neprimeraný trest otcovi skrátiť o celých 8 rokov. „Spravodlivosť má byť spojená s primeranosťou a zákony, ktoré na Slovensku platia pre užívateľov mäkkých drog sa za primerané považovať nedajú. Ani prípadná zmena zákonov, ktorú viacerí politici avizujú, by ale už pána Šáru nezachránila pred tým, aby sa dôchodku dožil vo väzení. Rozhodla som sa mu preto udeliť podmienečnú milosť a zmierniť jeho trest o osem rokov,“ uviedla prezidentka ku kurióznemu prípadu.

„Keďže časť trestu si už odpykal vo vyšetrovacej väzbe, čoskoro sa bude môcť vrátiť na slobodu k svojej manželke s podmienkou, že najbližšie dva roky po prepustení nespácha žiaden úmyselný trestný čin,“ informuje Zuzana Čaputová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: IG/zuzana_caputova