Pri zásahu polície vo Veľkom Krtíši došlo k vážnej nehode, pri ktorej prišiel o život len 21-ročný mladík. Muž sa tu mal dostať do konfliktu so svojou babkou, pričom k incidentu boli práve ňou privolaní muži zákona.

Uplynulú stredu večer boli starou mamou Ľubicou privolaní policajti do jedného z veľkokrtíšskych panelákov, kde došlo k mimoriadnemu nešťastiu. Mladý Lukáš († 21) bol od detstva vychovávaný svojou babičkou, s ktorou mal údajne prichádzať do častých konfliktov.

Kým sa ho v osudný večer snažili muži zákona upokojiť a zavolali si k roztržke posili, mladík mal upadnúť do bezvedomia. Následne privolaní záchranári vykonávali rozšírenú resuscitáciu, avšak lekár, žiaľ, musel s poľutovaním skonštatovať úmrtie.

„Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia a vykonáva potrebné procesné úkony nevyhnutné pre objasnenie. Presné príčiny smrti muža budú aj predmetom skúmania znalcov, ktorých vyšetrovateľ pribral z viacerých odborov,“ uviedla k prípadu Petra Friese, hovorkyňa Ministerstva vnútra SR.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<