Len pred niekoľkými hodinami skončilo tragédiou pátranie po 20-ročnom Marošovi, ktorého telo našli v Leviciach. O život prišiel aj 21-ročný Lukáš z Párnice, ktorý sa s partiou kamarátov vybral na stanovačku. Po pátraní našli aj jeho telo bez známok života.

21-ročný Lukáš sa vo štvrtok spolu so svojimi kamarátmi vybral z Párnice na stanovačku na Vyšnokubínske skaly – Tupú s Ostrú. Partia mladých ľudí sa na prázdninovú akciu tešila, no tá sa skončila obrovskou tragédiou. Mladíci dorazili na miesto stanovania až za tmy a Lukáš sa mal podľa informácii MyOrava odpojiť.

Keď vyznamenaného maturanta, ktorý chcel študovať psychológiu a filozofiu, nevedeli nikde nájsť, zavolali kamaráti na pomoc rodinu a políciu. Spustenie pátracej akcie zahájila aj jeho sestra Alexandra, ktorá zverejnila na sociálnej sieti výzvu. Po pátraní v teréne prišla smutná správa. Lukášovo telo našli po páde pod skalou bez známok života. “Obhliadajúci lekár s cieľom zistenia presnej príčiny smrti mladého muža nariadil vykonať pitvu,” uviedla policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

Rodina už mladému chlapcovi vystrojila pohreb v Dolnom Kubíne. Mama Lukáša je zdrvená, no odmieta špekulácie o tom, že odchodu Lukáša od chlapcov predchádzala údajná hádka. “Vôbec nevieme, čo sa tam stalo, ale to, že došlo k hádke a ku konfliktu, nie je pravda,“ odvetila. Sestra Alexandra spomína na Lukáša ako na svetlo, ktoré jej bude chýbať: “Bol to najlepší brat,” dodala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: myorava.sk │ Foto: FB/Orava