Luxusná dotácia pre Matovičovho radcu? REAKCIA prišla okamžite!

Dátum:

V posledných hodinách sa na verejnosť dostala informácia, že externý radca premiéra Igora Matoviča a jeho občianske združenie dostali v čase ponuky na post radcu luxusnú dotáciu. Na tieto tvrdenia prišla okamžitá reakcia od samotného radcu aj jeho združenia, ktorý akékoľvek špekulácie odmieta.

Napätie vo vládnej koalícii, najmä medzi Igorom Matovičom a Richardom Sulíkom, vystriedal škandál v opozícií, keď Pellegriniho pristihli na návšteve v inak zatvorenom luxusnom salóne s pánskymi oblekmi. Len pred niekoľkými hodinami sa pritom na verejnosť dostala informácia o Matovičovom externom radcovi, ktorý mal podľa Hospodárskych novín so svojím občianskym združením nedávno získať luxusnú dotáciu.

Pavol Kalinský pracoval v minulosti ako redaktor RTVS, no v máji 2018 podal spolu s ostatnými hromadnú výpoveď ako protest proti praktikám vedenia. V októbri 2020 ho oslovil na spoluprácu Igor Matovič, ktorý chcel pre neho pozíciu hovorcu, no Kalinský odmietol, hoci ostal pôsobiť na Úrade vlády ako externý poradca. Denník zistil, že v rovnakom období dostalo jeho občianske združenie Pre lepšiu spoločnosť dotáciu v sume takmer 390-tisíc eur, ktorú schválilo ministerstvo životného prostredia (OĽaNO).

Rezort životného prostredia ale okamžite zareagoval so slovami, že obidva projekty združenia splnili podmienky, pričom k odoslaniu žiadostí došlo ešte 30. septembra 2019, a teda pol roka pred parlamentnými voľbami, kedy viedol rezort ešte László Sólymos z Mostu-Híd. Rovnako sa ozval aj samotný Kalinský, ktorý ozrejmil, že výzva na predkladanie žiadostí bola zverejnená ešte v roku 2017, pričom žiadosť podali v roku 2019, a teda ešte pred voľbami. „OZ Pre lepšiu spoločnosť podalo žiadosti ku dňu 30.9.2019, teda pre 8. hodnotiace kolo. Žiadosti boli schválené 15.10.2020. Zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku vstúpili do platnosti 12.1. a 13.1.2021,“ píše.

Dodáva tiež, že schvaľovanie projektu sa predĺžilo aj vzhľadom na situáciu s koronavírusom, no takmer celý proces prebehol ešte za predošlej vlády. „Projekty podalo OZ ešte za predchádzajúceho vedenia a väčšina (ak nie celý) procesu hodnotenia projektov sa uskutočnila ešte počas jeho pôsobenia. Vylučujem akékoľvek spájanie úspešnosti projektu s mojím súčasným pôsobením, nakoľko hodnotenie projektov bolo anonymné, prostredníctvom nezávislých hodnotiteľov, ktorých pôsobenie neovplyvňuje pôsobenie toho ktorého vedenia štátu či ministerstva.“ Na záver uvádza, že projekty sa podávali v čase, keď ani neuvažoval o dodávaní externých služieb Úradu vlády a jeho pozícia je apolitická.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: hnonline.sk, FB/OZ Pre lepšiu spoločnosť │ Foto: FB/Správy RTVS, Televízia Markíza

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Harabina po výsluchu pustili: Jeho reakcia na zadržanie vás dostane!

Včera (16.mája) celé Slovensko šokovala správa o zadržaní bývalého sudcu...

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...