Zasnežené svahy pod lyžami, skokanské mostíky pre snowboardistov, azúrové nebo nad hlavou, varené víno v bufete na kopci s výhľadom na priľahlú dedinu či na ľudí čakajúcich v nekonečných radách na lanovku. Zimná lyžovačka predstavuje pre mnohých útek z reality a oslobodzujúce vyvetranie mysle z každodenných problémov. Nie je to len šport, ale aj rekreácia spojená s vianočnými sviatkami v kruhu rodiny či blízkych priateľov. Vyzerá to však tak, že tento rok nebudú navoskované lyže, ale iba sánky pre najmenších.

Premiér Igor Matovič sa v televíznej relácii na TA3 V politike vyjadril okrem možnosti vianočného lockdownu aj o lyžiarskych strediskách. Na otázku o otvorení svahov reagoval slovami, ktoré optimizmus nadšencom zimných športov neprinesú: „Za súčasnej situácie môžeme iba snívať o tom,“ reaguje premiér. Zároveň však dodal, že všetko sa môže zmeniť po ďalšom testovaní občanov v rámci ďalších kôl celoplošnej akcie.

„Obávam sa, že v najbližšej dobe začnú čísla rásť, ak nebudeme nič robiť. Lyžiarske strediská boli zdrojom vzplanutia nákazy COVID-19 v Európe počas minulej zimy. Jasné, že ak urobíme plošné testovanie v decembri, zrazíme čísla dole, tak potom sa bavme aj o takýchto veciach,“ konštatoval premiér. Ako sa s týmto tlakom a neistotou vyrovnajú cestovné kancelárie či ubytovacie zariadenia ponúkajúce lyžiarske vyžitie, je zatiaľ otázne. Isté však je, že tieto váhavé vyjadrenia cestovnému ruchu ani plánovaniu dovoleniek nepomáhajú.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ta3.com/ V Politike | Foto: FB/K.D., IG/ igor_matovic_olano