Je cieľavedomý, finančne nezávislý a otec dvoch detí, pričom už pekných pár rokov nemusí vstávať do práce. Nečakane sa totiž dostal do predčasného dôchodku a všetok svoj voľný čas trávi predovšetkým s rodinou. Svojimi tipmi sa však rozhodol poradiť aj ďalším ľuďom, ktorí pracujú do úmoru a peňazí nikdy nemajú nazvyš.

Mike Rosehart mal iba 17 rokov, keď sa inšpiroval knihou dánskeho astrofyzika Jacoba Lunda Fiskera, ktorá bola zameraná na skorý odchod do dôchodku. Táto myšlienka ho natoľko nadchla, že sa rozhodol zmeniť svoj život. „Vyrastal som skutočne bez peňazí, so slobodnou matkou na hranici chudoby, takže som nemal od rodiny peniaze, na ktoré by som sa mohol spoľahnúť. Dostal som štipendium na vysokú školu. Moja prvá práca bola zaplatená len tesne nad minimálnu mzdu,” opísal svoju rodinnú situáciu pre metro.co.uk.

Tajomstvom predčasného odchodu do penzie bolo minúť menej a zarobiť viac. Mladík počas štúdia pracoval za minimálnu mzdu, z ktorej si vždy dokázal odložiť malú čiastku. Vzdal sa nového mobilného telefónu a obmedzil návštevy v kaviarňach a fast foodoch. Prenajal si maličkú izbu a internet platil na polovicu so susedmi. Jazdil na darovanom bicykli a plánované výlety do zahraničia úplne zrušil.

V 19-tich rokoch sa mu nakoniec spoločne s priateľkou podarilo kúpiť najlacnejší dom v Londýne v hodnote 112-tisíc eur. Časť zaplatili z ušetrených peňazí a zostatok vyriešili úverom. V dome však prenajali všetky voľné izby, v dôsledku čoho im spolubývajúci vlastne platili hypotéku.

Mike si po skončení vysokej školy našiel prácu v IT poradenstve a jeho partnerka Alyse pracovala v grafickom dizajne. Vďaka príjmom, ktoré doložili banke, sa im podarilo kúpiť ďalšiu nehnuteľnosť prostredníctvom pôžičky. Náklady im tak opäť platili ľudia, ktorí boli v prenájme.

Týmto spôsobom pokračovali, pričom po kúpe jedenástej nehnuteľnosti si ako 24-ročný muž uvedomil, že má na konte 683-tisíc eur a už nemusí pracovať. Po krátkom čase dala v práci výpoveď aj jeho dnes už manželka. Spoločne vychovávajú 3-ročnú Emmu a 6-mesačnú Arielle. Podnikateľ však na sociálnej sieti stále učí ostatných, ako dosiahnuť vytúžený úspech.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: metro.co.uk  |  Foto: Facebook/Mike Rosehart, Twitter