Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská je viac ako osem mesiacov vo väzbe. Nepomohli sťažnosti na jej údajné porušovanie základných práv ani protestná hladovka. Napokon dospela k jedinému záveru, a to začať konečne ,,spievať“.

Monika Jankovská bola zadržaná v marci príslušníkmi NAKA pri policajnej akcií Búrka. Od toho momentu sa nachádza vo väzbe, pričom dlhé mesiace odmietala akékoľvek obvinenia. Zlom nastal pred pár dňami, keď sa rozhodla s kriminalistami konečne spolupracovať.

Bývalá členka strany Smer-SD prehovorila o vzťahu s Mariánom Kočnerom, ktorému robila spojku so sudkyňou Zuzanou Maruniakovou v kauze zmeniek TV Markíza. Stíhaná blondínka však zároveň odmieta, že by na kolegyňu tlačila pri jej súdnych rozhodnutiach.

K výsluchu Jankovskej sa najnovšie vyjadril aj exvyšetrovateľ Jozef Vachálek, ktorý je presvedčený, že sa chce iba vyhnúť dlhým rokom za mrežami. „Klame, až sa práši. Povie len to, čo musí, a aj to, čo už je preukázané, chce zoslabiť v prospech seba,“ povedal pre cas.sk, pričom upozornil, že extajomníčka hovorí iba o veciach, ktoré jej neublížia.

Podľa Vacháleka bolo spomenutie Fica a Pellegriniho vo výpovedi premysleným ťahom, ktorý mohol byť akýmsi signálom práve pre nich, keďže ich spomenúť vôbec nemusela. „Možno to spomenula, aby ich ohrozila, aby niečo vybavovali, lebo ináč povie ďalej, aj čo tam bolo nedopovedané,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: YT/SME-Zastavme korupciu, Simon Drugda, Televízia TA3