Písal sa rok 2007, keď celý svet obleteli fotografie iba 3-ročného dievčatka, ktoré sa stratilo počas noci. Príbeh nezvestnej Britky sa stal zaujímavým nielen pre médiá, ale aj pre širokú verejnosť, keďže prípad bol plný otáznikov. Po neuveriteľných 13 rokoch došlo k zlomu!

Rodina McCannových trávila dovolenku pri mori v Portugalsku, keď bola Madeleine, známa pod prezývkou “Maddie“, 3. mája 2007 v nočných hodinách unesená z hotelovej izby. Rodičia s priateľmi sedeli v hotelovej reštaurácií a každú polhodinu jeden z nich išiel skontrolovať všetky deti, keď zrazu dievčatko neležalo v posteli, a zároveň bolo otvorené okno.

Okamžite bolo zahájené rozsiahle pátranie a v priebehu posledných rokov vzniklo niekoľko dokumentárnych filmov a reportáži, ktoré sa zaoberali zmiznutím maličkej Britky. Rodina si prešla ťažkými časmi, ktoré si ťažko predstaviť, keďže manželia boli isté obdobie považovaní za podozrivých.

Zo strany nemeckej polície však došlo po 13 rokoch k nečakanému prelomu, keďže obvineným je 43-ročný Nemec, ktorý v čase zmiznutia dievčatka cestoval po Španielsku a Portugalsku v karavane. Má ísť o pedofila! Muži zákona získali záznam telefonického hovoru iba pár minút predtým, ako Maddie zmizla.

Polícia sa obrátila aj na verejnosť a vyzýva ľudí, aby kontaktovali tiesňovú linku, ak majú akékoľvek informácie o karavane, mužovi či udalostiach spred únosu. Bohužiaľ, kriminalisti sa domnievajú, že dieťa je už dávno po smrti, no stále sa po ňom pátra ako po nezvestnom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: bbc.com  |  Foto: Twitter