Bývalá politička pred pár hodinami obdržala obálku, ktorej obsah ju poriadne prekvapil. Bude sa totiž musieť pripraviť na policajný výsluch za nedávne vyjadrenia v televízii. O celej udalosti informovala na sociálnej sieti, kde poprosila fanúšikov o radu.

Magda Vášaryová v marci tohto roka prijala pozvanie do relácie Silná zostava, kde spoločne s ďalšími hosťami a moderátorkou Veronikou Cifrovou Ostrihoňovou rozoberala vojnu na Ukrajine. Pred kamerami prebrali niekoľko pohľadov na ruskú inváziu na Ukrajinu, pričom sa venovali aj dezinformáciám, ktoré zaplavili prakticky celý svet.

Mnohé konšpiračné teórie a nepravdivé správy sa masovo rozšírili počas pandémie koronavírusu a nezmizli ani v prípade útoku na Ukrajinu. Bývalá diplomatka sa k tejto záležitosti vyjadrila veľmi jasne. ,,Túto piatu kolónu, ktorá má peniaze a svoje siete kremeľskej propagandy, treba zlikvidovať. Pozrite sa na Rostasa a takýchto ľudí, to sú normálne, to sú ľudia, ktorí by za normálnych okolností sedeli za vlastizradu už teraz,“ povedala pred kamerou vdova po hercovi Milanovi Lasicovi (†81).

Vášaryová vo svojom vyjadrení spomenula Tibora Eliota Rostasa, ktorý je šéfredaktorom, a zároveň vydavateľom časopisu ZEM & VEK. Ten sa okamžite rozhodol zareagovať a na političku podal trestné oznámenie. Obvinil ju za krivé obvinenie a z prečinu ohovárania.

Uznávaná žena je tak nútená 21. júna vypovedať na polícii, no z obvinení si zrejme ťažkú hlavu nerobí. ,,Milé priateľky a priatelia, bol z vás niekto na výsluchu kvôli Zem a vek? Aby som poprosila o rozhovor. Samozrejme som sa zasmiala, ale chcem sa pripraviť a potrebujem poradiť. Ďakujem,“ napísala na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Magda Vasaryova  |  Foto: FB/Magda Vasaryova, Silná zostava, YT/RTVSOfficial, IG/policiaslovakia