Politici zverejnili na stránke NR SR svoje majetkové priznania za rok 2019, kde uvádzajú okrem príjmov z verejných funkcií aj nehnuteľnosti či iné cennosti, ktoré vlastnia. Viete, čo všetko vlastní Zuzana Čaputová, Igor Matovič či Peter Pellegrini?

Politici zverejnili svoje majetkové priznania za rok 2019, teda ešte pred parlamentnými voľbami. Rebríček pritom “vyhrala” prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá do funkcie nastúpila v polovici roka a jej príjmy dosiahli výšku 86 541 eur. Hlava štátu vlastní rodinný dom, chatu, ornú pôdu v Pezinku, auto značky Ford, no na krku má aj hypotekárny úver.

Druhý najvyšší príjem dosiahol v roku 2019 expremiér Peter Pellegrini, ktorý zarobil 68 264 eur, pričom vlastní aj byt v Banskej Bystrici, rekreačnú chatu na Králikoch a pozemok v Lukavici, pričom musí splácať hypotekárny úver. Tretí skončil expredseda parlamentu Andrej Danko s príjmami vo výške 43 328 eur, vinicami, záhradami, Mercedesom, domom v Dúbravke či motorovým člnom.

Igor Matovič si prilepšil v roku 2019 o 36 468 eur, no uviedol, že nevlastní žiadne nehnuteľnosti a nemá ani iné príjmy. Expremiér pritom prišiel po odchode z kresla o ochranku a na jeho adresu sa vyjadrila exkluzívne aj Zuzana Čaputová. Naproti tomu Boris Kollár, ktorý zarobil 38 460 eur, vlastní okrem bytu a domu v Starom Meste rodinný dom v obci Hubice a navyše sa môže pochváliť aj chatou v Rakúsku, domom v Thajsku či stavbou v Dubaji. Richard Sulík nezarobil z verejných funkcií ani euro, kým Robert Fico si prišiel na 36 468 eur a okrem toho vlastní vinice v Rači a Volvo z roku 2018, pričom priznal len 50 % vlastnícky podiel.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: nrsr.sk │ Foto: Televízia Markíza, FB/Peter Pellegrini, Igor Matovic