Po kauze podnikateľov, ktorí zakázali vstup do podniku vláde Slovenskej republiky, prišla na rad právnická kancelária, ktorá nevítala zaočkovaných ľudí. A práve týmto heslom sa rozhodli riadiť aj majitelia obchodu s detským tovarom. Pri dverách im pre túto skupinu zákazníkov svieti tabuľka zákazu vstupu!

Majitelia obchodu s detským oblečením v Olomouci sú presvedčení, že kontakt tehotnej ženy s človekom očkovaným MRNA vakcínou spôsobuje predčasné pôrody a potraty: „Tie štúdie tvrdia, že sa môžu prenášať rôzne infekcie, ktoré poškodzujú zdravie ostatných ľudí,“ tvrdí majiteľ obchodu.

Odborníci však tieto tvrdenia vyvracajú a hovoria, že ide o nezmysel a očkovať by sa podľa nich mali aj tehotné ženy. Prípadom zákazu vstupu istej skupine občanov sa už venuje Česká Obchodná Inšpekcia: „My sa domnievame, že také chovanie napĺňa znaky diskriminácie,“ povedal pre CNN Prima Jiří Fröhlich. V prípade dokázania viny hrozí majiteľom pokuta vo výške až 3 000 000 českých korún (118 000 €).

Majitelia predajne už svoj zákaz pozmenili a momentálne môžu obchod navštíviť aj zaočkovaní iba v prípade, že sa v priestoroch nezdržiava tehotná žena. Očkovaní majú dokonca možnosť telefonicky sa objednať na presný čas, kedy môžu svoj nákup zrealizovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: cnn.iprima.cz