Mať vysnívanú prácu je v tomto období skutočne ťažké. V mnohých okamihoch prichádzajú menej šťastné chvíle, kedy by ste s aktuálnym zamestnaním najradšej sekli, podali výpoveď a ostali len tak doma. Na pracovnom portáli je zväčša množstvo zaujímavých pracovných ponúk, no viete si predstaviť, kde by ste boli skutočne šťastní?

So zlým zamestnaním, ktoré by ste zaručene vymenili za vysnívanú prácu, prichádza aj mizerná nálada a podráždenosť. Viete však, ako si udržať dobrú náladu, aj keď to v práci nie je úplne ružové?

Pred prácou

Ešte predtým, ako pôjdete do práce, urobte si malý rituál. Stanovte si ciele, čo chcete v ten deň, týždeň alebo mesiac dosiahnuť. Nemusia to byť len ciele v zamestnaní, ale aj rôzne iné. Či už budete chcieť pokoriť svoje doterajšie výsledky v behu, ísť na viac výletov alebo len prečítať knihu, je to len na vás!

Maličkosti

Netešte sa len z veľkých vecí, ktoré sa nestávajú každý deň, ale nájdite si niečo pekné aj v obyčajnom okamihu. Kúpte si na raňajky dobrý koláč, uvarte si kávu či si oblečte na pracovný pohovor obľúbenú košeľu. Je toho veľa, čo vám môže vo všedný deň vyčariť úsmev na tvári, skúste si len všímať maličkosti.

Hádky

Vo vašom živote sa môžu objaviť ľudia, s ktorými nenájdete spoločnú reč a radi sa s vami pohádajú aj za absurdnú banalitu. Nenechajte si nimi zničiť celý deň! Ak situácia zájde až do krajností a hádke sa skutočne vyhnúť nedá, okamžite ju hoďte za hlavu. Skúste sa rozptýliť vecami a ľuďmi, ktorí vás robia šťastnými, prípadne navštívte profesijný portál NovýJob.sk a skúste zmeniť vzduch.

Stretnutia s priateľmi

Cez víkend alebo voľné dni sa uvoľnite a vybehnite niekam von s priateľmi. Sadnite si na kávu, čaj, odreagujte sa na nákupoch alebo aj na párty. Je to len na vás.

Hýbte sa!

Viete, kedy vaše telo vypúšťa najviac endorfínov, vďaka čomu pociťujete šťastie? Pri cvičení! Áno, je to skutočne tak, no nemusíte drieť vo fitku, aby ste sa úplne zničili. Mnohé spoločnosti dnes ponúkajú kvalitné voľnočasové aktivity, prípadne vstupy do fitness centier, stačí si iba nájsť dobrého zamestnávateľa, ktorý si vás bude vážiť a podporovať váš voľný čas

Poriadne sa vyspite!

A na záver jeden z najdôležitejších bodov. Spite aspoň sedem hodín denne. Vaše telo potrebuje regeneráciu a odpočinok. Ak ste nevyspatí, budete mať stres a zbytočne zlú náladu.