Opozícia, no aj ďalší kritici sa začínajú ozývať so slovami, že by mal súčasný minister zdravotníctva skončiť vo svojej funkcií. Marek Krajčí podľa viacerých nezvláda pandemickú situáciu a mnohých pobúril aj jeho najnovší interrupčný zákon pre ženy po 40-ke. 

Marek Krajčí čelí obrovskej kritike nielen kvôli najnovšiemu návrhu interrupčného zákona, no najmä kvôli riadeniu krajiny v čase pandémie, počas ktorej budeme aktuálne potrebovať aj pomoc zo zahraničia. Na výzvu odstúpiť už ale zareagoval svojou jednoznačnou odpoveďou. Najnovšie sa rozhodli situáciu komentovať aj jeho kolegovia, ktorí sa ministra zastali.

Pána ministra sledujem už takmer rok a musím povedať, že ľudsky a odborne podáva taký výkon, že je potrebné sa pred ním skloniť. Ak si niekto myslí opak, je to jeho právo, ale rozhodne je to veľmi mylný názor,” uviedol pred štvrtkovým rokovaním vlády minister pôdohospodárstva Ján Mičovský.

Rovnako sa Krajčího zastal aj Jaroslav Naď: “Keď sa Marek Krajčí rozhodne, že jednoducho má toho plné zuby a odíde, tak môže odísť s úplne jasným a bezproblémovým pohľadom do zrkadla, pretože neurobil nič zlé. Práve naopak, urobil pre túto krajinu strašne veľa dobrého,” dodal. Za odvolanie ministra zdravotníctva sa zasadzuje Tomáš Drucker, Andrea Kalavská či Richard Raši z Hlasu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia │ Foto: YT/HNtelevízia, FB/Marek Krajčí