Robert Fico, ktorého pred pár hodinami predviedla polícia a obvinila z prečinu podnecovania, má na krku ďalší problém. Ako totiž vypovedal exšéf finančnej jednotky NAKA Bernard Slobodník, šéf Smeru mal mať informácie z vyšetrovania vraždy Kuciaka. 

Slobodník pre Aktuality uviedol, že už pri nástupe do svojej funkcie mu bolo povedané, že sa od neho očakáva lojalita a informovanie o vyšetrovaní “našich ľudí”. Priznal, že Gašpar mu oznámil, že sa stretnú s Norbertom Bödörom a odvtedy sa všetko nabaľovalo. Vedel presne, aké sú jeho úlohy, ako aj to, aké benefity za ne zinkasuje.

Teraz ale svoje konanie ľutuje a priznal, že tie peniaze za to všetko nestáli. “Bola to totálna psychiatria a blázinec,” dodal. Slobodník odhalil aj to, že dôležité informácie mal podať aj zavraždenému novinárovi Jánovi Kuciakovi. Po jeho vražde sa o vyšetrovanie zaujímali viaceré osoby: “Odkiaľ mali Kočner s Bödörom informácie z vyšetrovania vraždy, nemôžem hovoriť. Je to totiž živá vec, ku ktorej som vypovedal. Mal som určité informácie, že Gašpar výpoveďami svedkov disponoval.

Na záver sa vyjadril aj k tomu, či Gašpar vynášal dôverné informácie zo spisu Ficovi: “Sú to informácie z mojich výpovedí, čo hovoríte. Keď som to zrejme povedal, tak trvám na tom, že to tak bolo. Vyplýva z toho to, ako táto spoločnosť vyzerala. Je neštandardné, keď sa o to politik zaujímal,“ nechal sa počuť Slobodník.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: YT/Aktuality.sk, FB/Robert Fico