V obci Kamenný Most v okrese Nové Zámky prežíva jedna z rodín obrovský žiaľ. O život totiž prišla ich milovaná Dorka, ktorá mala len dva roky. Za záhadných okolností poslednýkrát vydýchla v nemocnici, kam ju previezli s vysokou horúčkou 40 stupňov. 

V obci Kamenný Most v okrese Nové Zámky vychovávala rodina spolu s ďalšími dvomi súrodencami aj maličkú Dorku, ktorá mala len dva roky. Dievčatko však v piatok dostalo odrazu teplotu. Jej 35-ročná mama Timea sa snažila dcérke horúčku zraziť, no bez úspechu.

Keď sa však jej stav začal zhoršovať a teploty vystúpili na 40 stupňov, zdesená mama zavolala záchranku. Privolaná sanitka previezla dieťa do nemocnice v Nových Zámkoch. Zdravotná sestra však Dorkinej mame zavolala o tretej v noci so slovami, že dievčatku nie je dobre. Strýko Pavol s plačom vyzradil tragický záver: „Žiaľ, o pol šiestej ráno v sobotu vydýchla naša maličká naposledy. Všetci sme zdrvení,“ uviedol pre Nový Čas.

Rodina zo straty maličkej Dorky neviní nemocnicu ani personál. Smrť dievčatka však pre nich ostáva nateraz záhadou a bližšie informácie získajú až z výsledkov nariadenej pitvy. Nemocnica v Nových Zámkoch smutnú správu potvrdila, no vzhľadom na citlivosť prípadu a z úcty k pozostalým nebudú poskytovať verejnosti ďalšie podrobnosti. V jojkárskom Inkognite zas oplakávajú náhlu smrť svojho dlhoročného kolegu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: Unsplash